ПОМОГИТЕ С ДОМАШКОЙ!

Илья Чекун Знаток (328), закрыт 2 года назад
Беларуский язык найдите в газете или где то еще текст публицистычнага стиля на белоруском языке 5 предложений можно найти текст и взять его часть только что бы было понятно что он публицистычнага стыля
Лучший ответ
Ирина Лебедева Оракул (83536) 4 года назад
Какая дикость! Сам нядаўна аб'явіў справядліва: падзенне рубля - нацыянальная катастрофа. Но, прасцей, нацыянальная катастрофа з падэніем рубля праявіла гораздо раньша, калі рубель стал равен цэну. Пра гэта кажуць і спохватываются. Мы ўсе ведаем: план эканамічных рэформаў нікагда не быў аб'яўлены. Пачаму? Калі яго няма - значыць, гэта авантюра, і калі ён ёсць - гэта пачало яго скрываць? Нам вядома з прэсай: там, там, адбываюцца скандальныя выпадкі прыватызацыі для лепшага. Я ведаю, як катастрафічна падае наша радовая і бліжэйшая навука, падаюць наша адукацыя, падаюць медыцына, мільярды долараў у год разграбляюцца і вывозяць з краіны. Трэці год мы слышым адно і тое ж: борьба з доступностью. Скажите, дзе адкрытыя суды, дзе грозныя прыгатаванні? Вы можаце назваць, злышалі вы іх?
A. AГуру (2756) 4 года назад
На якой гэта мове?
Ирина Лебедева Оракул (83536) Google переводчик помог :) Оказывается, это белорусский. Сама не знала :)