Помогите, пожалуйста с английским

Наталья Андрианова Ученик (82), закрыт 5 лет назад
I. Раскройте скобки, употребляя нужную видовременную форму. Укажите время и залог. Переведите предложения на русский язык.
1. Many people (to injure) in road accidents every month.
2.The email (to send) two days ago.
3.The contract just (to sign).
4.English (to speak) all over the world.
5.Last year the delivery (to make) within 3 weeks after payment.
Лучший ответ
Анатолий Зинин Высший разум (330869) 5 лет назад
1. Many people are injured in road accidents every month. Present Simple Passive
2.The email was sent two days ago. Past Simple Passive
3.The contract has just been signed. Present Perfect Passive
4.English is spoken all over the world. Present Simple Passive
5.Last year the delivery was made within 3 weeks after payment. Past Simple Passive